GündemHaberNasıl Yapılır?Para Kazanma

Bitexen Nedir? Güvenilir mi?

Bitexen nedir?

Türk mühendisler tarafından oluşturulmuş olan bir kripto para borsasıdır. Bitexen ayrıca referans kodu ile exencoin para kazanabileceğiniz güvenilir bir Proje İTÜ bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olan Mutlu Dağdelen, Boğaziçi bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olan Ahmet Kürşat Duygulu, İTÜ bilgisayar mühendisliği bölümü mezunu Murat Çelik ve İTÜ bilgisayar mühendisliği bölümü mezunu Mehmet Fatih Bilgin tarafından oluşturulmuş BTK onaylı bir sistemdir.. Mesleklerinde oldukça tecrübeli bilgisayar mühendisleri tarafından oluşturulan sistemin en önemli özelliği tamamen Türkçe olmasıdır.

Tamamen Türkçe olma özelliği sayesinde kullanıcılara daha bilinçli işlem yapma olanağı sunan Bitexen, tüm işlemleri kendi sahip olduğu Exen Coin adlı kripto para birimi üzerinden yürütmektedir. Exen coin bitexen platformuna üye olan herkese kimlik doğrulaması sonrasında ücretsiz olarak verilmekte ve katılımcıların kazanç sağlamasına destek vermektedir.

Buradan Kayıt Ol Ücretsiz 110₺ Kazan

Bilindiği üzere yaklaşık 10 yıl öncesinden başlayan kripto para üretme süreci, tasarruf sahipleri ve yatırımcılara güven vermesi sebebiyle her geçen gün daha da popüler hale gelmiş bulunmaktadır. Bunun en önemli sebebi de, organik bir yapıya sahip oluşu ve herhangi bir hükümet veya merkezi otoritenin güdümünde olmayışı olarak değerlendiriliyor.

Exen Coin Nedir?

Bitexen tarafından üretilen ve katılımcılara ücretsiz olarak dağıtılan exen coin, ayrıca referans kodu mantığı ile davet et kazan sistemi aktif olan bitexen ile referans kodu para kazanma durumu da mevcuttur. Ethereum blok zinciri üzerinden ERC-20 token standardı ile üretilmiş bulunan yerli bir kripto para birimidir ve sadece 15 milyon adet üretilmiş bulunmaktadır.

Bitexen kullanıcıları gerek kendi hesapları üzerinden, gerekse tavsiye ettikleri kişiler tarafından açılan hesaplardan ücretsiz Exen Coin almaya hak kazanırlar. Bunun dışında, Bitexen tarafından belli dönemlerde başlatılan kampanyalar ve yarışmalara katılım sağlayarak daha fazla miktarda exen coin kazanma şansına sahip olabilirler.

Bitexen Üye Olma ve Onaylama İşlemleri

Kripto para birimleri gerek yatırımcıların, gerekse tasarruf sahiplerinin birikimlerini güvence altına almak adına kurulmuş sistemlerdir. Dijital ve sanal para birimi olan kripto paralar matematik temelli şifrelenerek % 100 güvenli kullanıma olanak sağlamaktadır. Dünya standartlarında güvenlik, bankacılık ve finansal hizmet prosedürleri dikkate alınarak geliştirilen Bitexen, borsa üzerinden alım satım işlemleri için sisteme TL cinsinden para aktarımı gerektiriyor.

Üye olup sisteme ücret aktarımı sonrası kullanıcı kripto paraların borsa hareketlerini izleyerek alım-satım işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Kullanıcıların borsa üzerinde para limitlerini artırmak veya ücretsiz kripto para kazanabilmek için yapmaları gereken tek şey ise, sisteme üye olmak ve üyeliklerinin onaylanmasıdır.

Sisteme normal üyeliklerini yaptıran kullanıcılar hesap, kimlik ve adres bilgilerinin onaylanması sonrasında bedava exen ödülü kazanabilmekte ve ihtiyaç duyacağı borsa işlemlerine başlayabilmektedir.

Bitexen Hesap Onayı

 • Sisteme üye kaydınızı yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan sahifedeki ‘’hesabınızı onaylatın’’ seçeneğinin altındaki boşluğa kullanmakta olduğunuz ve şahsınıza ait cep telefon numarasını yazın.
 • Cep telefonu numaranızı eksiksiz yazdığınızdan emin olduktan sonra ‘’Doğrula’’ seçeneğini tıklayarak sisteme onay için gönderin.
 • Sistem tarafından cep telefonunuza gönderilen mesajda yazılı bulunan 6 haneli onay kodunu kısa bir süre içerisinde yazarak ‘’onayla’’ seçeneğine basın. Sisteme girmiş olduğunuz cep telefonunuzun hali hazırda kullanmış olduğunuz telefon olması önemlidir. Çünkü sistem tarafından gönderilen doğrulama kodunu kısa bir süre içerisinde yazıp göndermeniz gerekir.
 • Onaylama kodunu doğru girmiş olmanız halinde kısa süre içerisinde onaylandığını görebilirsiniz.

Bitexen Kimlik Onayı Nasıl Yapılır?

 • Onaylama işlemlerinin yapmak üzere girmiş olduğunuz sahifedeki ‘’kimlik onayı’’ seçeneğini tıkladığınızda, karşınıza çakacak olan bölüme T.C kimlik numarasını girin. Ayrıca, hemen alt kısımda bulunan yere Nüfus Hüviyet Cüzdanınızın ön yüzünü ekrana sığacak şekilde ve resminiz görünür biçimde yükleyin.
 • Kimlik onayınızın geçerli olabilmesi için, kimliğiniz telefonun ekranına tam sığacak şekilde ve sadece ön yüzünün yer aldığı bir resim çekerek yükleme yapmalısınız.
 • Çektiğiniz bu resmi daha önce T.C kimlik numaranızı yazmış olduğunuz bölümün hemen altında bulunan yere ekleyin.
 • Tüm işlemleri eksiksiz ve doğru yaptığınızdan emin olun ve kimliğinizle ilgili onayı almak için ilgili butona basın.

Bitexen Adres Onayı Nasıl Yapılır?

 • İşlem yapmış olduğunuz sahifenin alt kısmında yer alan ‘’Adres Onayı’’ seçeneğini tıkladığınızda adres bilgilerinizi yazmanız için bir alan açılacaktır. Bu alana ikamet etmekte bulunduğunuz açık adresinizi yazın.
 • Adres bilgilerinizin doğru olduğundan emin olduktan sonra hemen alt bölümde bulunan dosya ekleme kısmına adres bilgilerinizi ekleyerek onaylayın.
 • Adres bilgilerinize E-Devlet Nüfus Kayıt Örneği üzerinden ulaşabileceğiniz gibi, dilerseniz adresinizin açık bir şekilde yazılı olduğu bir fatura veya belgenin görüntüsünü de onay için sisteme yükleyebilirsiniz.
 • Kısa sürede ve kesin onay için E-Devlet web sitesi üzerinden PDF formatında indireceğiniz kayıt bilgilerinizi kullanabilirsiniz. Birkaç gün sürebilecek olan onay işlemleri, tüm bilgileri eksiksiz yollamanız durumunda büyük ihtimalle olumlu bir şekilde sonuçlanacaktır. Bitexen, tamamen Türk bilgisayar mühendisleri tarafından oluşturulan güvenlik yazılımlarıyla kişisel bilgileri tam bir güvenlikle korumaktadır. Bu sebeple kişisel bilgilerin farklı kişiler tarafından görülebilmesi veya kullanılabilmesi söz konusu değildir.

Bitexen Referans Kodu ile Nasıl Para Kazanılır?

Bitexen’de tüm dünyada kullanıma sunulan kripto para birimleri ve borsa platformlarıyla aynı mantıkla çalışır. Tek farkı, tamamen Türk mühendisler tarafından tasarlanmış olması ve günümüzde kullanılan dünya standartlarında bir tasarıma sahip oluşudur. Kripto paraya yatırım yapanların temel amacı, parasının değerini koruyabilmek, tasarruf yapabilmek ve doğru yatırımlarla daha yüksek kazançlar elde etmektir. Bu tür yatırımcılar güvendikleri bir kripto para birimine yatırım yapar ve değeri arttığında para kazanarak gelirlerini katlarlar.

Kripto para piyasası Dolar-Euro gibi para birimlerine oranla daha öngörülebilir olduğundan dolayı, yatırımları katlama olanağı çok daha fazladır. Çünkü bu tür para birimleri belli yönetimlerin kontrolü altındadır ve yaşanan her türlü siyasi veya ekonomik olaydan etkilenerek artış- düşüş gösterebilir. Oysa kripto paralar herhangi bir güç tarafından kontrol edilmez ve organik olarak artış veya düşüş yaşarlar.

Bitexen sistemine katılmanın bir diğer avantajı da, hesabı onaylanan her katılımcıya o günkü aşama üzerinden bedava EXEL COİN’i ücretsiz olarak dağıtıyor olmasıdır. Böylece katılımcılar hem kendi üyelikleri, hem de tavsiye ettikleri kişilerin sistemden onay almaları halinde onların üzerinden bedava Coin alarak ilk sermayelerine katkı sağlamaktadır.

Bitexen Güvenilir mi?

Para piyasalarında Türkiye’nin güvenilir, kolay ve hızlı kripto para alım satım platformu olarak değerlendirilen Bitexen’in en önemli referanslarından biri, tasarımının İTÜ Teknokent’te tamamen Türk bilgisayar mühendisleri tarafından yapılmış olmasıdır. Dünya standartlarında teknoloji kullanılarak tasarlanan sistem, 2018 yılından beri göstermiş olduğu faaliyetler sonrasında yeterli güvenceleri sağlamış bulunmaktadır. Sade, anlaşılır ve tamamen Türkçe bir arayüze sahip olması sebebiyle kullanıcıların daha bilinçli kullanabildiği Bitexen, en güvenilir kripto para borsalarından biridir.

Bitexen tarafından kullanıcılarına sunulan bir diğer ayrıcalık ise, kendi kripto para birimi olan EXEN COİN’leri ücretsiz olarak dağıtması ve önceden belirlenmiş aralıklarla geri satın almayı taahhüt etmesidir. Dünyada ilk kez Bitexen tarafından ilk kez bir borsanın tümünü kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtması, sistemin alt yapısının ve öngörülerinin ne kadar isabetli olduğunu da açıkça gösteriyor.

Bitexen platformuna üye olan her bir kullanıcı, üye olduğu dönemde vaat edilen kadar EXEL COİN’i ücretsiz alabildiği gibi, referans olduğu her bir kişinin hesapları onaylandığında aynı miktarda EXEL COİN ile ödüllendiriliyor.

Bitexen, kullanıcıların kişisel bilgilerinin ve yatırımlarının korunması adına kripto-para cüzdan güvenliği konularında İTÜ Arı Teknokent bünyesinde AR-GE çalışmaları yürütmektedir. Bitexen, tarafından sürdürülen çalışmalar arasında gelecekte son kullanıcıların daha hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapmasını sağlamak adına mobil cüzdan uygulaması Exen-Wallet ürününe sahip bulunmaktadır.

Ayrıca, platformda işlem yapan kurumsal müşterilerin en güvenli şekilde kripto paralarını saklamalarına ve yönetmelerine olanak sağlayan Exen-Vault, Bitexen’e ait bir üründür. Sistemde yer alan müşterilerin kendilerini tanıtabilmesi, müşteri sayılarını artırması ve sahip oldukları Coin’leri dağıtabilmeleri için çözüm yolları sunacak Exen-ICDStore ve sisteme yatırımcı olarak katılım sağlayan müşterilere kripto para-fon konusunda hizmet sunacak Exen-Funds gibi ürünleri mevcut bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Advertisment ad adsense adlogger