AndroidGündemHaberMobilNasıl Yapılır?

Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır?

Akıllı cihaz kullanımını çok daha eğlenceli hale getiren özellikle mevcut ve bunlardan bir tanesi de telefonu televizyona bağlamak olacaktır. Evet yanlış duymadınız, cep telefonlarınızı televizyona bağlayabiliyor ve kontrolü çok daha keyifli hale getirebiliyorsunuz.

Bu özelliği destekleyen akıllı cihazların yanı sıra aynı zamanda televizyon modeli detayı da önem arz ediyor. Yeni nesil televizyon ve telefonların büyük bir kısmı bu özelliği destekliyor ve sizlere de çok farklı bir deneyim sunuyor diyebiliriz.

İnteraktif özellikler sayesinde kullanımı daha etkileyici hale getirmek mümkün ve binlerce cihaz sahibi de bu ayrıcalıklardan en iyi şekilde faydalanıyor. Sizler de telefonlarınızı televizyona entegre etmek isterseniz eğer az sona bahsedeceğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Smart Tv Destekli Televizyonlar

  • Smart tv ibaresini gördüğünüz takdirde sizler de cihazlarınızı televizyonlarınıza sorunsuz bir şekilde bağlayabilirsiniz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi yeni nesil televizyonlarda bu özellik mevcut ve sorunsuz bir şekilde işlem yapmanıza da fırsat sağlıyorlar.
  • Miracast teknolojisini kullanarak sizler de Android cihazlarınızı bağlayabileceksiniz. Screen mirroring özelliğini aktif hale getirdiğiniz takdirde yönetim ve kontrol tamamen sizlerde olacaktır.
  • Aynı şekilde Samsung cihazlarda Allshare uygulamasını da kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı açtıktan sonra aktarmak istediğiniz görüntüyü tek bir tık ile seçebiliyor ve televizyonlarınıza dahil edebiliyorsunuz.
  • Iphone kullanıcısı iseniz Arkmc dlna upnp uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. Şimdi dilerseniz uygulama sürecini detaylı bir şekilde aktarmaya çalışalım ve sizler de bu adımları takip ettiğiniz takdirde bu ayrıcalıktan en iyi şekilde faydalanabileceksiniz.

Android Cihazlar için İşlem Süreci:

  • Google Chromecast cihazından yardım alarak süreci başlatabiliyorsunuz. Cihazı temin ettikten sonra “Quick settings” menüsü üzerinden cast menüsüne geçiş yapmanız gerekiyor ve aynı şekilde mobil uygulama üzerinden de bu seçeneği aktif hale getirmeniz gerekecektir.
  • Bir diğer seçenek ise miracast olarak karşınıza çıkıyor. Televizyonlarınızda bu özellik yoksa eğer cihazı dışarıdan temin edebileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Advertisment ad adsense adlogger