GündemHaberMobilNasıl Yapılır?

İnternet Hızını Arttırma Yolları 2020

İnternetin düşük bir hıza sahip olması gün içinde yapılması gereken pek çok işte aksaklıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Herkesin internet hızını arttırmak istediğini biliyoruz. Bu durumun üstesinden gelebilmek için kullanıcılar tarafından yapılması gereken bazı ayarların varlığı mevcuttur.

Sorunu Tespit Etmek
İnternetin hızını arttırmak için sorunun neden kaynaklandığını bulmanız önemli bir konudur. Eskimiş yazılım ve donanım türleri, devam eden indirmeler, ağ üzerinde çok sayıda aygıtın bulunması internetin kalitesinin düşmesine neden olabilir.

İnternet Hızını Kontrol Etmek
İnternet servis sağlayıcıları çoğunlukla internet paketlerini belli bir hıza kadar olarak tanıtır. Durumun bu şekilde olması ise maksimum vaat edilen internet hızının garantili olmadığını gösterir. Genel olarak indirme hızı belirtilen hızdan biraz daha düşük olacaktır. Eğer alınan hız belirtilen hızla aynıysa bir sorun yok demektir. Ancak eğer hız değerleri arasında çok fazla fark bulunuyorsa, internet servis sağlayıcınızla vakit geçmeden irtibata geçmeniz doğru olacaktır.

Modemin Yeri
Modemden uzaklaştıkça internet hızında bariz şekilde düşüşler ortaya çıkar. Bu nedenle modemi mümkün olduğu kadar aygıtlara yakın tutarak kullanmak mantıklı bir tercih olacaktır. Bunun yanında aşırı ısınma gibi bir durum yaratmaması için, modem ve bilgisayarın çevresinde boş bir alanın olduğuna emin olmanız gerekir. Sinyalin iyi bir şekilde iletilmesi için, elektronik aygıtların modemin çevresinde bulunmaması da önemli bir konudur.

Ağa Bağlı Olan Cihaz Sayısı
Kablosuz ağa bağlı durumda olan tablet, cep telefonu, bilgisayar, TV gibi cihazlar bulunuyorsa ve bu cihazların bağlantısı gereksizse bağlantılarını keserek internetin hızlanmasına neden olabilirsiniz. Bu işlemi yaparak eskiye nazaran internet bağlantı kalitesinin çok daha iyi bir seviyeye çıkmasını sağlamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Advertisment ad adsense adlogger