AndroidGündemHaberiOSiPhoneMobilNasıl Yapılır?

Whatsapp’ın Çevrimiçi Özelliği Nasıl Kapatılır?

Whatsapp, kullanımı en kolay uygulamalardan bir tanesi ve işlevsel olması da yine bu uygulamayı daha profesyonel ve daha tercih edilir hale getiriyor. Sizler de arkadaşlarınız ile daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde sohbet etmek istiyorsanız eğer bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Çevrim içi özelliğini gizlemenin yanı sıra okundu bilgisi ya da teslim edildi bilgisini de dilediğiniz an kapatabiliyorsunuz.

WhatsApp’ın Çevrimiçi Özelliği Nasıl Kapatılır?

  • Whatsapp uygulamasını açtıktan hemen sonra menü üzerinden ayarlar butonuna tıklayın.
  • Ayarlar penceresi içerisinde gizlilik butonu yer alacaktır ve bu butona tıkladıktan sonra durum seçeneğini tercih etmeniz gerekiyor. Karşınıza 3 farklı seçenek çıkacak ve bu seçenekler arasından tercihlerinizi yapabiliyorsunuz
  • Kişilerim: Bu seçeneği pasif hale getirdiğiniz takdirde tüm listeniz çevrim içi durumunuzdan haberdar olamayacak ve detaylara ulaşamayacaktır. Çevrim içi durumunuzu herkesten gizlemek ve bilgi almalarını engellemek isterseniz eğer bu seçeneği tercih etmeniz yeterli olacaktır.
  • Şunlar Hariç kişilerimle: Çevrim içi durumunuzu herkese kaplatmak yerine sadece belli başlı isimlere kapatmak istediğinizde ise bu seçeneği aktif hale getirmeniz gerekiyor. Aktif hale getirdikten sonra ilgili kişilere tik atmanız yeterli olacaktır ve onay verdiğiniz takdirde belirlediğiniz kişiler online olma durumunuzdan herhangi bir şekilde haberdar olamıyor.
  • Sadece şu kişilerle: Belli kişilere çevrim içi olduğunuzu göstermek istiyorsanız eğer bu seçeneği işaretlemeniz gerekiyor. Bu sayede belirlediğiniz kişiler çevrim içi durumunuzu görebilecek ve sizlerin hakkında bilgi alabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Advertisment ad adsense adlogger